Description
Dimmable squirrel lamp that use LED energy efficient technology. The amber glass is an attractive finish and completes the look of the lamp.
Dimmable squirrel lamp that use LED energy efficient technology. The amber glass is an attractive finish and completes the look of the lamp.
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Integrated LED Colour | 2700K (Very Warm White) |
| Socket Type | E27 |
| Lamp (Bulb) type | Squirrel |
| Dimmable | yes |
| Product Width/Diameter | 58 mm |
| Height inc Suspension | 130 mm |
| Height without Suspension | 130 mm |
| Energy Label Ref | A+ |
| IP Rating | IP20 |
| Nett Weight per Piece | 80 g |
| Brand | Searchlight |
| Family Name | LED LAMPS |




Do you want to hide this popup?
We use cookies to ensure the best possible experience. By using our site scrolling down you agree with our Privacy Policy.
Reviews
There are no reviews yet.