Description
MR16 (GU5.3) light bulb fitting with wire
Compatible with MR16-MR11 (GU5.3) and G4 bulbs
Easy to install
– MR16 ( GU5.3 ) light bulb fitting
– Porcelain housing with copper connections.
– Installed 150mm wire
– Compatible with MR16, MR11, G4 bulbs
– Easy to install
– maximum 100W
£2.99 Original price was: £2.99.£1.69Current price is: £1.69.
In stock
MR16 (GU5.3) light bulb fitting with wire
Compatible with MR16-MR11 (GU5.3) and G4 bulbs
Easy to install
| Weight | 11 g |
|---|---|
| Power | max 100W |
| Socket Type | MR16 (GU5.3) |
| Wattage | 100W |
| Colour of item | White |
| Bulb Material | Ceramic |
| Lumens Wattage | 0lm/w |
| Energy Savings | ?% |
| Voltage | AC/DC12V |
| Material | Ceramic |
| Weight | 11 g |
| Warranty | 5 Year |
| Brand | Ledlam |




Do you want to hide this popup?
We use cookies to ensure the best possible experience. By using our site scrolling down you agree with our Privacy Policy.
Reviews
There are no reviews yet.