Description
- Robust ABS with high impact strenght and endurance
- Available range of single or double head
- Compatible with PAR 38 series lamps – E27 Base
- Easy Installation
- Applications – Gardens, Landscapes, Tree uplighting etc
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Sub Category 1 | Garden Lamps |
| Sub Category 2 | Garden Spike |
| Pro Series | No |
| Socket Type | E27 |
| Dimmable | no |
| Colour of item | Black |
| Material | ABS |
| Dimensions | 450x205mm |
| Weight | 700 g |
| IP Rating | IP44 |
| Warranty | 2 |
| Brand | V-Tac |
| Model ID | VT-729 |




Do you want to hide this popup?
We use cookies to ensure the best possible experience. By using our site scrolling down you agree with our Privacy Policy.
Reviews
There are no reviews yet.