Description
This bulb is fully dimmable and use energy efficient LED technology. The Squirrel ST64 shaped lamp has 6 watts and a lumen rating of 600, providing a warm white light.
This bulb is fully dimmable and use energy efficient LED technology. The Squirrel ST64 shaped lamp has 6 watts and a lumen rating of 600, providing a warm white light.
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Integrated LED Colour | 2700K (Very Warm White) |
| Luminous Flux | 600lm |
| Socket Type | E27 |
| Lamp (Bulb) type | Squirrel |
| Dimmable | yes |
| Product Width/Diameter | 58 mm |
| Height inc Suspension | 130 mm |
| Height without Suspension | 130 mm |
| Energy Label Ref | A+ |
| IP Rating | IP20 |
| Nett Weight per Piece | 80 g |
| Brand | Searchlight |
| Family Name | LED LAMPS |




Do you want to hide this popup?
We use cookies to ensure the best possible experience. By using our site scrolling down you agree with our Privacy Policy.
Reviews
There are no reviews yet.